T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Van İl Sağlık Müdürlüğü Gevaş İlçe Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Van İl Sağlık Müdürlüğü Gevaş İlçe Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçemiz

Güncelleme Tarihi: 24/09/2018

  
GEVAŞ DEVLET HASTANESİ TARİHÇESİ
tarihçe.jpg

               
            Hastanemiz 23 Nisan 2007 tarihinde Gevaş İlçe Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. İlçemiz nüfusu itibariyle yapılan hizmetler her geçen gün artmıştır. 18 Ekim 2010 tarihinden itibaren hastanemiz D-grubu (Devlet Hastanesi) Hastane statüsüne geçmiştir.Hastanemiz 4 kattan meydana gelmekte olup, bodrum katta hemodiyaliz,zemin katta poliklinikler,1.katta kadın doğum ve çocuk hastalıkları servisi,2.katta aile hekimliği dahiliye ve genel cerrahi servisi 3. katta yemekhane olarak hizmet vermektedir. 
Küçük bir sağlık merkezi olarak hizmet vermeye başlayan hastanemiz yıllar içerisinde büyüyerek günümüzdeki görüntüsüne kavuşmuştur. Bu süre zarfında hastanenin hasta  sayısı giderek artmaktadır. 2013 yılında hastaya ayaktan poliklinik hizmeti vermiş olup ayriyeten  dahiliye,Genel Cerrah,Çocuk Hastalıkları,Kadın Doğum ve Aile Hekimliği olarak hastaya yatarak tedavide uygulanmaktadır. Ayrıca hastanemizde diş hekimliği olarak ta uzmanlarımız görev yapmaktadırlar.
İlçe mahalle ve köy ihtiyaçlarına karşılık verebilecek güzel bir hastanenin yapımı için harekete geçilmiş sağlam temellere  inşa edilmiştir.Binanın 2007 yılında 17 yataklı olarak hizmet vermiş ve 2013 yılında 25 yatağa dönüştürülerek faaliyete devam etmektedir.